23. 11. 2011

Tak trochu EKO a BIO


Tak jestli tohle klapne, už si nebudu na nic stěžovat, slibuju!

Banka má všechny podklady a my čekáme, jak se rozhodne... a jestli se rozhodne kladně, tak nás na jaře čeká nová střecha a pak - hurá na kraj městečka!
Vy, co za mnou chodíte častěji než ostatní, jste jistě zaznamenali mé rozhořčení nad našimi sousedy. Ale to prosím se stěhováním skončí, poněvadž a protože tam budou sousedi jenom nad náma (sice se o nich nepovídá nic hezkého, ale jsou přeci za plotem a to ještě kus za ním), pod náma (městské zahrádky, takže v zimě bude klid), naproti (babiččini přátelé) a pod nimi (s těma už si můj drahý tyká, je to huba ukecaná). Ó jaká slast oproti současnému stavu 12ti přilepených domků okolo :-)

Takže si to plánuju a maluju a těším se na tu zahradu 2000m2, kde je chlívek i kurník a co teprve ta stodola... sice jen dřevěná a časem spadne, ale je to prostě stodola a já si tam udělám letní kuchyňku s grilem a taky malou dílnu - oujé!! A taky tam zaparkujeme naši Kachnu, tedy Citröen 2CV, která teď chudák leží po součástkách v jedné ani-ne-garáži, prostě čeká na dání dohromady.

Takže si tu chci napsat, jak to vlastně v novém bydlení plánuju. Tak trochu EKO (naštěstí se dá spousta moderních zlozvyků nahradit) a tak trochu BIO (i když podle mně je BIO všechno, co si vypěstuju doma namísto koupě v obchoďáku).

1. Chci kompost. Funkční. S žížalkama, červíkama, broukama...
2. Chci slepice. Kropenatky, kurník je u lesa. Za kurníkem je v pronájmu od města kousek stráně, plánuju slepičí les. Asi nezvládnu, aby se slepice krmily jenom tam, ale aspoň budou mít výběh mimo zahradu.
3. Chci králíky. U stodoly. A v zimě budou ve stodole viset kožky. Jenom musím vymyslet přísun trávy, asi budeme muset rozdělit zahradu na vysokotravní a nízkotravní.
4. Muž chce pašíka. Pro začátek menšího, stačí 80kg. Bude se jmenovat Pepík a bude to náš miláček :-)
5. Praní mýdlovými ořechy. Aspoň to zkusím, třeba to fakt funguje. Nejvíc se ale těším na ty vonné silice.
6. Spížka plná domácích marmelád, sádla a nakládaných dobrot. To asi nebude změna, babička nás zásobuje (tak třeba tenhle víkend byla zabijačka a já ještě nemám vyškvařen všechen tuk, a už mám 9 sklenic sádla a nepočítaně škvarků).
7. Látkové pleny. Na základce jsme se učili vázání, ale budu si to muset oživit.
8. Psi na zahradě. Celý den venku, jen na noc uvnitř. Tohle bude nejtěžší část, ti naši gaučáci nevydrží venku ani hodinu, jakmile je míň než 10°.

Určitě tu něco časem ještě připíšu :-) Zatím se těším a těším a těším....

6 komentářů:

 1. Promyšlené a vymyšlené to máš hezky. Přeju, ať to všechno vyjde:)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to bych se taky těšila...tak držím pěsti, ať to všechno vyjde....

  OdpovědětVymazat
 3. Holka zlatá, ať se ti všechno splní! Držím palce!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Holky, díky za podporu, bude to potřeba :-D myslím, že za půl roku tu vložím příspěvěk, jak nepoznám rajče od kapusty a že slepice mi všechny ulítly :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Pobavila jste mě. Tak ať vám to všechno vyjde. Jen odrazuji od látkových plen. Dobře vypadají akorát na slunci na šňůře. To je pak na fotku. Jinak jsou děti pořád v mokrým a studeným, v noci se nevyspíte, oni taky ne. Nedělejte to sobě, a hlavně jim. Vím, o čem mluvím, synovi je 21, ten tomu chudák neušel. Končím s radami a přeju krásnej den!

  OdpovědětVymazat
 6. Lucie, tak třeba to nebudou ty staré obvazovité pleny :-) teď už je tolik možností... viděla jsem několik druhů pratelných plen, které vypadají jako jednorázovky a na omak připomíinají fleece... mno, uvidíme, času dost :-D

  OdpovědětVymazat