15. 2. 2012

Novinky posledních dnů

Od Vánoc jsem docela v trapu. Jednak nestíhám v práci, jednak nestíhám doma, jednak nestíhám nikde. Tak malé sumárum:

 1. Vzala jsem dobrovolné koordinování jednoho celorepublikového skautského projektu. Dobrovolné znamená, že za to nedostanu zaplaceno. Na druhou stranu mi to snad přinese dost nových znalostí a rozhledů, docela se to týká mojí práce i toho, co mně baví. Ale více o tom příště (až budu nadávat, do čeho jsem se to zase uvrtala). :-) Hlavně, že mám k sobě fajn lidi. A to je na skautu to nejlepší! Sice mi to zabere každý večer tak dvě hodiny času (a to je teprve začátek projektu), ale co bych neudělala pro hnutí, které mi pomohlo v dětství přežít rozvod rodičů, neflákat se po odpolednech na sídlišti a najít si přátele na celý život, že ano? Na vedení oddílu prostě nejsem ta pravá (už jsem vedla tři, s dětmi různého pohlaví i věku), tak se revanšuju aspoň takto.
 2. V neděli přebíráme domeček. Banka prodávajícího si dává na čas, běží jí šestý (a poslední) týden na podání návrhu na zrušení zástavy. Vyplacený úvěr má už od Vánoc, tak co jim tam tak trvá? Jenže dokud oni nepodají návrh na výmaz, nemůže si tam zástavu dát naše banka, tudíž nepošleme zbytek kupní ceny advokátce do úschovy, prodávající nás nebude moct přepsat na katastru, takže nedostane od advokátky peníze a domek bude pořád jeho. Naštěstí pan prodávající je opravdu fajn chlap, a i když se měl domek předávat podle smlouvy už dnes (za předpokladu, že je vše právně vyřízeno), tak nám klíče předá v neděli, i když vlastně ještě nebude mít všechny peníze. A to jen proto, abysme tam příští víkend mohli oslavit mužovo třicetiny.
 3. Valentýn byl fajn. Sice můj drahý přijel o 50 minut dýl z práce a já jsem večerní menu sušila v troubě (pečená vepřová žebra na česneku, opékané brambory, dušené fazolky se smetanou, karamelizované hrušky se smetanovým sorbetem a mražený angrešt místo jahod v šampáňu), tak mi přinesl největší hortenzii, kterou jsem kdy měla. Budiž mu studená večeře odpuštěna ;-)
 4. Testuju svůj nový web. Vlastně blog. Na vlastní doméně. Udělala jsem rozcestník na blog mého muže (dárek pro něj k Valentýnu), svůj blog a asi přidáme společnou fotogalerii. Až to bude aktuální, přidám odkaz. Teď testuju RSS kanály, abyste měli lehký přístup k novinkám. Něco mi tam ale furt nefunguje, tak snad to do víkendu spustím.
 5. Mimino se nedaří.
Howgh!

7 komentářů:

 1. Teda, máš toho nad hlavu.
  S bankama, to je běh na dlouhou trať, tak fandím, ať to všechno vyjde.

  OdpovědětVymazat
 2. Smekám před vším, o takovém jídle bych nezvládla ani napsat, natož ho uvařit, úžasná fantazie! Mimochodem - v takovém psychicko i pracovně vypjatém období se dělání mimin moc nedaří, vydržet a nepolevovat!

  OdpovědětVymazat
 3. Stres a dni v behu nikdy na pohode a tiež na príprave mini človiečika nepomáhala, tak zo srdca prajem pokoj a pohodu a bude všetko, tak ako má byť:)Gabi

  OdpovědětVymazat
 4. Držím pěsti ať to dopadne, a to jídlo muselo být úžasný. Asi bych se nad sebou měla zamyslet. já včera udělala akorát pudink.:-) A mimno se taky nedaří...

  OdpovědětVymazat
 5. Vevi, obdivuji Tvé nasazení a věřím, že už brzy se zadaří... :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Hm, mňam. :-) Jsi se zase uvrtala do dalšího projektu, jsi nezmar. Fandím Ti! A přeji vám hlavně pohodu a klid, pak se bude všechno dařit líp. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, dnes jsem objevila tvůj krásný blog. Ráda se budu vracet a přidávám se k pravidelným čtenářům. Chtěla jsem tě pozvat ke mně na návštěvu.
  Jsem mamina dvou malých dětí, která relaxuje převážně kreativně :-)
  Najdeš mně zde:
  http://vad-art.blogspot.com/
  krásný požehnaný den přeji. S.

  OdpovědětVymazat