2. 8. 2012

Koupelna se rýsuje...

Asi v půlce května jsme se rozhodli, že když už teda jako rekonstruujeme, že teda jako zvelebíme aj tu koupelnu.
Pro pochopení přidávám foto původní místnosti - rozměr 2x4 m, nízký strop, jedno malé okno, na zemi lino, na zdi lino, stará vana a novější záchod.
My jsme trošku změnili dispozici - místnost rozdělili napůl, čímž vznikla malinká koupelnička a protáhnutím chodbičky i samostatný záchod a koutek pro pračku a sušičku.
Přidali jsme jedno střešní okno do koupelničky (stejně jsme dělali novou střechu) a ještě jedno okýnko na WC - naštěstí jsme sehnali téměř stejnou velikost jako původní okno v koupelně, takže zvenku to až nevypadá jako slepenec.
Futra jsme zvolili kovová, zdilo se z ytongu, chlap mě překvapil a nechal udělat podlahové topení. Plynový kotel se schoval nad záchod.

Výběr obkladu byl velice vtipný - naběhli jsme do koupelnového studia, kde jsme si akorát oleželi všechny vany (kterou jsem posléze na internetu sehnala o 4 tisíce levněji) a z obkladů měli jedině hrůzu. Druhý den jsme jeli pro cosik do stavebnin k paní Čavojské a tam byly stovky a stovky vzorníků... tož jsme je všecky prošli. Jedna série nás zaujala, chlap si vyfotil název a večer se gůglilo. Cena dobrá, rozměr dobrý, barvy fajné...

Přišel na řadu program a mé kreslící schopnosti, chlap něco pochválil, něco zkritizoval, no ve finále jsme se nějak shodli a druhý den se objednávalo. No není bílý obklad jako bílý, neměli skladem všechny balíky ve stejné šarži, tož se muselo nechat vyrobit. Že do 2 týdnů je máme doma. A taky že jo. Vysolili jsme 14 tisíc za tu nádheru keramickou a volali zedníka, ať nám rychle z teho ytongového kamrlíka vykouzlí koupelnu. Jasně že v době, kdy měl nejvíc práce. Tak po odpolednách lepil a řezal (já jsem si ještě vyřvala kamenické spoje místo nerezových lišt), chodil za mnou konzultovat a pít kafíčka (je to kamarád, abyste si nemysleli!) a dnešním dnem nalepil poslední kachličku a napatlal poslední spárovačku. Teda aspoň v koupelně a na záchodě, chodbička musí počkat na obkopání soklu baráku a vyschnutí.

První koupání bylo dost překvapujícící - teplá voda teče téměř okamžitě (v kuchyni čekám aj víc jak minutu), do vany se vlezeme dva VEDLE sebe, voda má malý tlak (dneska objednávám nový filtr do sklepa, třeba je ucpaný), chlapova hodobóžová baterie s vodopádem stříká z vany ven... aspoň ta dlažba byla docela teplá. A střešní okno je taky super, aj ventilátor (konečně můžu ležet hodinu ve vaně a nedusit se vlhkým vzduchem!).

Tož posuďte sami...

A pro porovnání pohled z chodbičky (ze stejného místa):

6 komentářů:

 1. Paráda! Smím se přijít vykoupat? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. To je až neuvěřitelná změna! A toho přirozeného světla - to je v koupelně k nezaplacení. Ať se vám dobře čvachtá .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čári, děkujeme :-) pořád ještě to není dodělané, nějak se mi nechce šmirglovat a natírat futra 3x po sobě... ale ani nevíš, jak se těším, až budeme mít pověšené umyvadlo a zrcadlo! :-D

   Vymazat